Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Elblągu funkcjonował od 2011 do 2021 roku w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.

Placówka świadczy profesjonalną pomoc dla ofiar przemocy. W SOW pracują specjaliści – kierownik ośrodka, pracownik socjalny, pedagodzy, psycholog oraz prawnik, którzy na bieżąco udzielają konsultacji i porad, pomagają w podejmowaniu działań zmierzających do uzyskania przez klienta stabilizacji.
SOW zapewnia 15 miejsc noclegowych dla ofiar przemocy w rodzinie oraz dzieciom pozostającym pod ich opieką, bez skierowania i bez względu na dochód, przez okres do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia w przypadkach uzasadnionych sytuacją ofiary przemocy w rodzinie.

SOW dysponuje sześcioma pokojami mieszkalnymi przeznaczonymi maksymalnie dla pięciu osób, wspólnym pomieszczeniem do pobytu dziennego, pokojem zabaw dla dzieci, ogólnodostępnymi łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się także sala relaksacyjna wyposażona w wygodne pufy i materace z przeznaczeniem na zajęcia relaksacyjne, aromaterapię, bajkoterapię i muzykoterapię.

Nasz zespół :

  • Kierownik SOW – Agnieszka Siulecka
  • Pedagog – Adrianna Sijka-Kłusewicz
  • Pedagog – Marta Grabek
  • Pracownik socjalny – Małgorzata Marcinek
  • Psycholog – Bożena Ziółkowska
  • Terapeuta – Tomasz Łubiński

Informujemy, że SOW pomimo stanu epidemiologicznego w kraju nadal zapewnia schronienie osobom doświadczającym przemocy w rodzinie z zachowaniem podstawowych środków ostrożności dot. możliwości zakażenia się wirusem COV-19. Ponadto klienci mogą korzystać z usług SOW w formie konsultacji specjalistycznych na terenie ośrodka po uprzednim – telefonicznym umówieniu się z pracownikiem.

Umów się telefonicznie