Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Elblągu funkcjonował od 2011 do 2021 roku w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.

Placówka świadczy profesjonalną pomoc dla ofiar przemocy. W SOW pracują specjaliści – kierownik ośrodka, pracownik socjalny, pedagodzy, psycholog oraz prawnik, którzy na bieżąco udzielają konsultacji i porad, pomagają w podejmowaniu działań zmierzających do uzyskania przez klienta stabilizacji.
SOW zapewnia 15 miejsc noclegowych dla ofiar przemocy domowej oraz dzieciom pozostającym pod ich opieką, bez skierowania i bez względu na dochód, przez okres do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia w przypadkach uzasadnionych sytuacją ofiary przemocy domowej.

SOW dysponuje sześcioma pokojami mieszkalnymi przeznaczonymi maksymalnie dla pięciu osób, wspólnym pomieszczeniem do pobytu dziennego, pokojem zabaw dla dzieci, ogólnodostępnymi łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się także sala relaksacyjna wyposażona w wygodne pufy i materace z przeznaczeniem na zajęcia relaksacyjne, aromaterapię, bajkoterapię i muzykoterapię.

Nasz zespół :

  • Kierownik SOW – Agnieszka Siulecka
  • Pedagog – Adrianna Sijka-Kłusewicz
  • Pedagog – Marta Grabek
  • Pracownik socjalny – Małgorzata Marcinek
  • Psycholog – Bożena Ziółkowska
  • Terapeuta – Tomasz Łubiński

Informujemy, że SOW pomimo stanu epidemiologicznego w kraju nadal zapewnia schronienie osobom doświadczającym przemocy domowej z zachowaniem podstawowych środków ostrożności dot. możliwości zakażenia się wirusem COV-19. Ponadto klienci mogą korzystać z usług SOW w formie konsultacji specjalistycznych na terenie ośrodka po uprzednim – telefonicznym umówieniu się z pracownikiem.

Umów się telefonicznie