To nie są wykłady ani nudne pogadanki. To spotkania z młodzieżą, na których można szczerze porozmawiać o tym, co naprawdę siedzi w głowie i w sercu. O smutku, złości, stresie, lęku i o tym, jak to wszystko ogarniać, żeby nie wybuchać albo nie chować się w sobie.
W ramach projektu Moc Rodziny trwają Treningi Umiejętności Społecznych. Uczymy na nich rozpoznawać emocje, nazywać je i mieć na nie wpływ. Jak zatrzymać falę złości. Jak nie dać się zalać smutkowi. Jak radzić sobie, gdy w środku jest chaos. Do tego są ćwiczenia, rozmowy w parach, krótkie zadania w bezpiecznej atmosferze.
Tu można mieć własne zdanie, być sobą, mówić i słuchać. Bez oceniania, bez wyśmiewania, bez presji. Na Treningach Umiejętności Społecznych młodzi ludzie po prostu uczą się, jak lepiej radzić sobie ze światem i ze sobą.
Projekt „Moc Rodziny” jest współfinansowany z środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.