Woda jest kluczowa w walce z upałami. Pochłania ciepło, a parując z powierzchni skóry, skutecznie pomaga schłodzić organizm. W takie dni warto pamiętać też o regularnym piciu wody, szukaniu cienia i ograniczaniu wysiłku w pełnym słońcu.
W Elblągu ustawiono 4 kurtyny wodne:
• przy Ratuszu Staromiejskim,
• na Placu Dworcowym,
• na Placu Jagiellończyka,
• przy CH „Ogrody”.
Kurtyna wodna ma także stanąć w Parku Dolinka.
Dbajcie o siebie i pamiętajcie też o seniorach, dzieciach oraz osobach, które mogą gorzej znosić wysokie temperatury.
