Obywatele Ukrainy w obawie o własne życie często uciekali w pośpiechu przed koszmarem wojny, pakując w mały plecak lub reklamówkę cały dorobek swojego życia. Dziś rozpoczynają nowe życie i potrzebują miejsca na ubrania i zabawki, które otrzymali m.in. w naszym sklepie. Dlatego też podzielmy się z uchodźcami przebywającymi w naszym mieście i okolicach walizkami lub torbami, w których będą mogli przechowywać otrzymane dary lub wykorzystać je w drodze powrotnej do swojego domu.

Elblążanie od początku trwającej wojny wykazali się ogromnym pokładem empatii  i dobrocią serca, dlatego też po raz kolejny apelujemy o pomoc dla naszych sąsiadów. Potrzebne są walizki i torby, koniecznie w bardzo dobrym stanie, bez uszkodzeń oraz zabrudzeń.

Ponadto zwracamy się z prośbą o dostarczanie do naszego sklepu społecznego  ubrań damskich, dziecięcych (dla dzieci powyżej 4 roku życia), młodzieżowych oraz męskich, pościeli, prześcieradeł, bielizny, ręczników, naczyń kuchennych (talerzy, kubków, szklanek, garnków, sztućców). Poszukujemy również takich przedmiotów jak: suszarki i prostownice do włosów, hulajnogi, rowery dla dzieci. Jeśli posiadacie Państwo coś z powyżej wymienionych rzeczy i chcielibyście podzielić się z uchodźcami z ogarniętej wojną Ukrainy zapraszamy do sklepu społecznego ECUS, który mieści się przy ul. Czerwonego Krzyża 2 i czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00

Koordynator akcji społecznej:

Katarzyna Siewicz – Organizator społeczności lokalnej ECUS

Tel. 55 625 61 59 lub 508 336 193