W ramach działań organizowania społeczności lokalnej w dniu 21.12.2022 r. mieszkańcy budynków socjalnych przy ul. Skrzydlatej zorganizowali spotkanie wigilijne pn. ,,Sąsiedzka gwiazdka”. Podczas Świąt Bożego Narodzenia żaden z nas nie powinien czuć się samotnie, dlatego też ideą spotkania było wspólnie spędzenie czasu i wzmocnienie relacji sąsiedzkich. Mieszkańcy bez wątpienia zadbali o wyjątkową i magiczną atmosferę. Każdy z nich mógł napić się ciepłego barszczu i skosztować ręcznie wyrabianych pierników czy babeczek. Dzieci udekorowały choinkę własnoręcznymi ozdobami. Na zaproszenie mieszkańców obecny był również Ksiądz Ryszard Półtorak – Proboszcz Parafii Trójcy Świętej w Elblągu, który przypomniał o znaczeniu i wyjątkowości Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie spotkania zawitał św. Mikołaj, rozdając prezenty i tym dużym i tym małym.

Ogromne podziękowania dla Księdza Ryszarda Półtoraka Proboszcza Parafii Trójcy Świętej oraz Straży Miejskiej w Elblągu za zaangażowanie i wywołanie uśmiechu na twarzy najmłodszych.

Również dziękujemy  Powszechnej Spółdzielni Spożywców „Społem” oraz hurtowni spożywczej KAMAL za otrzymane wsparcie w działaniach środowiskowych.

Organizatorzy: Kamila Watkowska – animator oraz Katarzyna Siewicz – organizator społeczności lokalnej w Elbląskim Centrum Usług Społecznych.