Pan Mariusz Święcicki (lat 65) – Pan Aparacik w mundurze

   Pasjonat fotografii, kolekcjoner aparatów fotograficznych, zawodowy strażak i wojskowy oraz miłośnik kotów. Drugi bohater kroniki ludzi z pasją. Urodzony w Gdyni. Gdy miał 3 latka wraz z rodziną przeprowadził się do Elbląga, gdzie mieszka do dzisiaj. W życiu miał dwie główne pasje: fotografia i praca w służbach mundurowych. Wszystko zaczęło się w szkole średniej. To w tym okresie Pan Mariusz rozpoczął swoją przygodę w klubie fotograficznym ELFOTO mieszczącym się w Elbląskim Domu Kultury im. Kazimierza Jagiellończyka. Pan Mariusz poznał sztukę fotograficzną od podszewki, pracował w ciemni, mieszał odczynniki i wywoływał zdjęcia. Fotografia była dla niego wspaniałą formą na wyrażanie swoich myśli, poglądów oraz emocji. W dorosłym życiu prowadził swój własny zakład fotograficzny we Fromborku. Dzięki fotografii Pan Mariusz mógł uchwycić masę pięknych momentów na jednym obrazku. Głównie zajmował się fotografią reportażową, uwieczniając ważne wydarzenia rodzinne. W kolejnych latach Pan Mariusz pracował jako zawodowy strażak, a później wojskowy. Na emeryturę odszedł w stopniu – starszy sierżant sztabowy. Zachował w sercu miłość do fotografii, która przerodziła się w kolekcjonowanie aparatów. Do dnia dzisiejszego przegląda strony internetowe i czyta ogłoszenia, chcąc wzbogacić swoje wspaniałe zbiory. Obecnie dla urozmaicenia czasu zajął się malowaniem obrazów związanych ze sztuka współczesną.

   W okazałej kolekcji Pan Mariusz posiada aparaty jedynie analogowe (ponad 170 szt.) – są to klasyczne aparaty fotograficzne rejestrujące obraz na materiale światłoczułym czyli slajdzie.

   Dziękujemy Panu Mariuszowi za podzielenie się z nami swoją ciekawą historią oraz swoją pasją, którą mamy zaszczyt przedstawić szerszemu gronu.

Strona projektu dostępna pod adresem: Poznajmy się lepiej – Elbląskie Centrum Usług Społecznych (ecus.pl)