Elbląskie Centrum Usług Społecznych i Młodzieżowa Rada Miasta w Elblągu łączą siły, aby realizować inicjatywy na rzecz mieszkańców Elbląga. Jesteśmy po pierwszym naszym spotkaniu. Zależy nam na tym, żeby to co robimy trafiało w potrzeby szerokiego grona mieszkańców naszego miasta.
Na początek bierzemy się za dwie inicjatywy.
Pierwsza z nich
Chcemy podziałać w obszarze zielonych tematów. Międzynarodowy projekt „CO-green”, w którym uczestniczy  ECUS, daje nam szansę na pozyskanie mikrograntu na ciekawą inicjatywę lokalną w temacie ekologii. Budujemy grupę inicjatywną i zapraszamy każdego, kto chciałby usłyszeć coś więcej o projekcie na otwarte spotkanie na temat projektu, które odbędzie się 10 maja 2023 r. w godzinach od 15:20 do 17:00 w siedzibie Elbląskiego Centrum Usług Społecznych przy ul. Winna 9 sala 304.

Druga inicjatywa to włączenie się Młodzieżowej Rady Miasta w aktualizację ważnego dla Elblążan i Elblążanek dokumentu „Elbląskiego Programu Usług Społecznych na lata 2021 – 2026”. Wspólnie opracujemy ankietę na temat potrzeb młodych mieszkańców Elbląga w zakresie usług społecznych. W dostępnej formule on – line zostanie ona rozpropagowana wśród uczniów elbląskich szkół, a jej wyniki posłużą do planowania  rozwoju usług społecznych w takim zakresie, jaki jest potrzebny młodzieży.

Wierzymy, że działając wspólnie osiągniemy więcej. Cieszymy się na te wspólne działania 😊