Małgorzata Czajkowska (57 lat) – Tańcowała nitka z igłą

   Pasjonatka hafciarstwa krzyżykowego. Czwarta bohaterka kroniki ludzi z pasją. Urodzona w Olsztynie. W latach 80-tych przeprowadziła się do Elbląga, gdzie mieszka do dzisiaj. Pani Małgorzata zaczęła interesować się ręcznym wyszywaniem na materiale już w czwartej klasie szkoły podstawowej. Jej pasja rozwijała się również w szkole zawodowej, do której uczęszczała w miejscowości: Bliszczyce i trwa po dziś dzień. Po godzinach lekcyjnych chętnie uczestniczyła w kole zainteresowań z rękodzielnictwa, gdzie wykonywała prace od łatwiejszych po trudniejsze. Po ukończeniu szkoły zawodowej w zawodzie – Ogrodnik, Pani Małgorzata pracowała w Kombinacie Ogrodniczym w Gronowie Górnym. Przez kolejne lata zatrudniona była na stanowisku kaletnika w Spółdzielni Inwalidów Postęp. Obecnie jest uczestnikiem Środowiskowego Domu Samopomocy, gdzie rozwija swoją pasję w pracowni rękodzielnictwa. Nasza bohaterka swoje prace wykonuje zarówno z wełny jak i muliny. Tworzy je na materiale w formie siatki o jednakowej na całej powierzchni gęstości oczek, wykonując tzw. ,,krzyżyki’’. W swoim mieszkaniu posiada własnoręcznie wykonane gobeliny i poduszki przedstawiające głównie przyrodę w formie pięknych i kolorowych kwiatów oraz postacie i ptaki na tle łona natury.

   Obecnie Pani Małgorzata szykuje się już do sezonu świątecznego wyszywając ozdoby przeznaczone do dekoracji Bożonarodzeniowej choinki, jak również wykonuje ozdobne kartki świąteczne. Dla Pani Małgorzaty haftowanie jest formą terapii, uczy cierpliwości, uspokaja wewnętrznie, nadaje sens życiu. Dzięki posiadanej pasji stara się każdy dzień zaczynać od uśmiechu i zarażać humorem osoby ze swojego otoczenia. Swoimi pracami dzieli się z przyjaciółmi oraz przekazuje w formie podziękowań za okazane wsparcie.

   Dziękujemy Pani Małgosi za podzielenie się z nami swoją ciekawą historią oraz pasją, którą mamy zaszczyt przedstawić szerszemu gronu.