Honorata Beling (78 lat) – Pomysłowa Koronczarka

   Znawczyni szydełkowania. Piąta bohaterka kroniki ludzi z pasją wykonująca piękne ażurowe plecionki. Mieszkanka Elbląga, obecnie szczęśliwa mama i babcia. Zamiłowanie do artystycznej twórczości związanej z dzierganiem odziedziczyła po mamie, babci i prababci, gdyż powyższe umiejętności były przekazywane w rodzinie naszej Twórczyni z pokolenia na pokolenie. Swoją pasję rozwinęła będąc na emeryturze. Koronki wykonuje przy pomocy szydełka z różnego rodzaju materiałów. Są to tradycyjne nici bawełniane lub lniane oraz różnokolorowe worki foliowe. W swoim mieszkaniu posiada kolekcję własnoręcznie wykonanych ozdób tj. gwiazdki i kwiaty, obrusy, serwety, kołnierzyki, osłony na doniczki, butelki i słoiki oraz okolicznościowe koszyczki. Pani Honorata swoimi pracami chętnie dzieli się z rodziną i przyjaciółmi w formie prezentów. To sprawia jej ogromną radość i daje poczucie satysfakcji.

   Dla Pani Honoraty szydełkowanie jest formą relaksu, uczy cierpliwości, uspokaja wewnętrznie, wycisza i usprawnia manualnie. Artystka swoim hobby wypełnia głównie długie jesienne i zimowe wieczory. W okresie wiosennym i letnim radość sprawia jej wielokolorowy, usłany kwiatami balkon, który regularnie odwiedzają przeróżne ptaki.

   Dziękujemy Pani Honoracie za podzielenie się z nami swoją ciekawą historią oraz pasją, którą mamy zaszczyt przedstawić szerszemu gronu.