Teleopieka jest dodatkową usługą opiekuńczą, wykorzystującą nowoczesne technologie. Jej celem jest zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych, niepełnosprawnych, chorych i innych, pozostających samotnie w swoich domach.

Teleopieka jest narzędziem systemu opieki, które pozwala wielu osobom na lepsze funkcjonowanie, odzyskanie poczucia bezpieczeństwa i samodzielności. Podstawowym czynnikiem w opiece tego systemu jest specjalna osobista bransoletka z przyciskiem alarmowym połączona z telefonem komórkowym. Pozwala ona, w stanach zagrożenia zdrowia lub życia, połączyć się z centrum alarmowym i wezwać adekwatną do sytuacji pomoc.

Usługa adresowana jest do osób starszych po 60. roku życia, mieszkających samotnie. Każdy senior objęty programem otrzymuje bransoletkę z tzw. przyciskiem życia oraz telefon komórkowy wraz z ładowarką. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku na nadajniku noszonym przez starszą osobę, by wezwać pomoc, które czasem może uratować jej życie. Misją teleopieki jest podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób chorych i niepełnosprawnych, które większość czasu spędzają w domu.