Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Towarzysz zabaw, kumpel, powiernik sekretów. W każdej chwili można się do niego przytulić i powierzyć mu swoje smutki.
Co roku 25 listopada – czyli w rocznicę powstania pierwszej maskotki – obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wyprzedzając nieco tę okazję, w dniu 18.11.2021 r. w tut. Centrum, w ramach projektu „Alkohol i narkotyki – sposoby skutecznego pomagania dziecku”, zorganizowano kolejne zajęcia socjoterapeutycze dla naszych milusińskich z rodzin zastępczych. Tego dnia nie zabrakło słodkości oraz wspólnej zabawy, radości i pomysłowości przy tworzeniu misiów z przygotowanych materiałów. Trzeba przyznać, że w krótkim czasie dzieci i opiekunów opanowało misiowe szaleństwo. Tak powstały uśmiechnięte małe miśki
z różnych materiałów, o błyszczących oczkach oraz wielokolorowe, przy wykorzystaniu pasteli, ,,z większym rozmachem”- na dużym kartonie. Dzieci, zrobione własnoręcznie misie – przytulanki będą mogły zanieść i zaprezentować w swoich przedszkolach, szkołach.