Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Elblągu funkcjonował od 2011 do 2021 roku w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.

Placówka świadczy profesjonalną pomoc dla ofiar przemocy. W Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia pracują doświadczeni specjaliści – kierownik ośrodka, pracownik socjalny, pedagodzy, psycholog oraz prawnik, którzy na bieżąco udzielają konsultacji i porad, pomagają w podejmowaniu działań zmierzających do uzyskania przez klienta stabilizacji. Ośrodek oferuje warunki niezbędne do odbudowania poczucia własnego bezpieczeństwa, poczucia własnej wartości oraz wzmacnia podjęte próby reorganizacji życia.

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia zapewnia 15 miejsc noclegowych dla ofiar przemocy domowej oraz dzieciom pozostającym pod ich opieką, bez skierowania i bez względu na dochód, przez okres do trzech miesięcy z możliwością przedłużenia w przypadkach uzasadnionych sytuacją ofiary przemocy domowej.

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dysponuje sześcioma pokojami mieszkalnymi przeznaczonymi maksymalnie dla pięciu osób, wspólnym pomieszczeniem do pobytu dziennego, pokojem zabaw dla dzieci, ogólnodostępnymi łazienkami. Na terenie ośrodka znajduje się także sala relaksacyjna wyposażona w wygodne pufy i materacz przeznaczeniem na zajęcia relaksacyjne, aromaterapię, bajkoterapię i muzykoterapię.

Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ma swoją siedzibę w Elblągu, przy ul. Związku Jaszczurczego 17.