OGŁOSZENIE / ZAPROSZENIE

Informujemy, że pod Patronatem Elbląskiego Centrum Usług Społecznych powstała Otwarta Grupa Ukraińskich Kobiet w Elblągu:
„(Nie) Zwyczajne Spotkania Kobiece”.

W dniu 11.05.2022r. spotkaliśmy się pod Cerkwią przy ul. Traugutta aby wspólnie udać się na zaproszenie do Domu Pomocy Społecznej „Niezapominajka” przy ul. Toruńskiej. Wspólne popołudnie upłynęło nam na wykonywaniu kotylionów, żółto-niebieskich niezapominajek, które każdy z nas otrzyma do przypięcia w dniu 31.05.2022r. Tego dnia będziemy świętować na pikniku majowym organizowanym co rok przez Dom Pomocy Społecznej. Nasza Grupa została wyróżniona i zaproszona z czego bardzo się cieszymy! Już dziś zaczynamy szykować kapelusze i kraciaste koszule bowiem impreza zaplanowana jest w klimacie westernu i dzikiego zachodu.
Będzie to wspaniała okazja na integrację międzypokoleniową oraz wspólne świętowanie Dnia Matki i Dnia Dziecka jednocześnie.

W ramach Naszej Grupy mamy już szereg ciekawych pomysłów na kolejne spotkania i atrakcje m.in. otrzymaliśmy zaproszenie od jednej z elbląskich szkół zawodowych na „Dzień Piękności” i zadbanie nie tylko o nasze wnętrza, ale i twarze, włosy, dłonie. W 2022r. chcemy ciekawie spędzać czas również m.in. podczas „Dnia Sportu”, „Dnia Kulinarnego” i innych tematycznych dni, przy ognisku oraz blisko przyrody…ale przede wszystkim chcemy być blisko siebie, spędzać czas razem, rozmawiając i dając sobie wzajemne wsparcie.

Dlatego już dziś zapraszamy do Grupy 😊

Koordynatorkami są :

– Małgorzata Kasprzyk-Sawościan tel: 508- 335 -307, w sprawach organizacyjnych

– Olga Tryba tel: 508- 348 – 594, w sprawach organizacyjnych oraz do kontaktu w języku ukraińskim.

A oto jak wyglądało nasze środowe popołudnie. Prócz zajęć plastycznych była super zabawa przy muzyce i z chustą klanza. Ponadto odbyliśmy wycieczkę po budynku i mieliśmy okazję zobaczyć jak przyjazny jest DPS „Niezapominajka” dla Naszych Elbląskich Seniorów i jak się okazało nie tylko dla Nich😊