Projekt: „Poznajmy się lepiej – kronika ludzi z pasją”

W Dziale Usług pomagamy ludziom starszym, niepełnosprawnym i niesamodzielnym. Odwiedzając człowieka w miejscu  zamieszkania poznajemy jego otoczenie, potrzeby i zainteresowania – pasje. Często wysłuchujemy ciekawych historii o życiu naszych podopiecznych. Spośród wszystkich spotkanych ludzi tylko niewielu wyróżnia się zamiłowaniem do czynności, które dają im radość i przyjemność w życiu. Osoby posiadające pasję tworzą i rozwijają swoje zainteresowania w domowym zaciszu, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, a które są warte pokazania szerszemu gronu.

Poznajmy się lepiej to kronika o ludziach z pasją, ludziach starszych, samotnych, niepełnosprawnych, którzy wymagają wsparcia innych osób. Ludziach, którzy pomimo wielu ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu posiadają swoje hobby, talenty, umiejętności i tym wszystkim chcą się z nami podzielić oraz zainspirować innych do rozwijania swoich zainteresowań.

Projekt planuje się od kwietnia 2023r. do grudnia 2023r. Uczestnikami projektu będą osoby objęte pomocą Elbląskiego Centrum Usług Społecznych.

Pani Władysława Kadleczek ( lat 91) –  Mistrzyni pędzla

Pasjonatka malarstwa i sztuki o różnej tematyce. Pierwsza bohaterka kroniki ludzi z pasją. Obecnie spełniona matka, babcia i prababcia. Zamieszkała razem z rodziną w Elblągu w latach 60-tych. Przez całe swoje życie zawodowe zajmowała się handlem. Pracując w sklepie przemysłowo-spożywczym poznała miłość swojego życia.

Od lat młodzieńczych interesowała się malarstwem, jednakże dopiero w wieku emerytalnym ma wystarczająco dużo czasu na rozwinięcie swojego hobby. Maluje w domowym zaciszu obrazy na płytach meblowych używając farb olejnych. W swoim mieszkaniu posiada dużą kolekcję prac, którymi chętnie dzieli się z rodziną i znajomymi. Malarstwo dodaje jej siły, młodości, radości i daje poczucie satysfakcji. Najbardziej lubi malować w okresie wiosenno-letnim, na który zawsze czeka z utęsknieniem i niecierpliwością.

Dziękujemy Pani Władysławie za podzielenie się z nami swoją ciekawą historią oraz swoją pasją, którą mamy zaszczyt przedstawić szerszemu gronu.