W miniony piątek w Hali Sportowo – Widowiskowej odbyło się wydarzenie zorganizowane dla seniorów „Wiosna z seniorem”. Nie mogło nas na nim zabraknąć. Dołożyliśmy wiele starań, aby przygotować stoisko, które zaciekawi seniorów, będzie przyjazne, przytulne i spowoduje, że chętnie do nas podejdą, aby porozmawiać o tym jak wspieramy seniorów. Informacja o realizowanych usługach społecznych, o ankiecie, która bada potrzeby seniorów w zakresie usług społecznych oraz Klubie Seniora działającym w ECUS, popłynęła również przez mikrofony.

Seniorzy licznie odwiedzili nasze stoisko, a my z przyjemnością opowiadałyśmy o ECUS-owej taksówce, drobnych naprawach, remontach, które realizujemy dla seniorów a także o innych formach wsparcia. Duża grupa seniorów zgodziła się by porozmawiać z nami o tym Czego potrzebuje senior? oraz wypowiedzieć się na ten temat w ankiecie. Seniorzy podkreślali, że zbieranie informacji bezpośrednio od osób zainteresowanych to bardzo dobry pomysł, cieszyli się, że mogą mieć w tym swój udział.

Nawiązaliśmy też nowe znajomości z aktywnymi seniorami, które będziemy rozwijać we wzajemnej współpracy. Piątkowe spotkanie dało dużo wiedzy i radości 😊