Zofia Lewandowska (83 lata) – Dama przy sztaludze

   Pasjonatka malarstwa o różnej tematyce oraz miłośniczka muzyki klasycznej. Szósta bohaterka kroniki ludzi z pasją. Mieszkanka Elbląga od 1976 roku. W przeszłości kochająca żona szanowanego sędziego. Obecnie szczęśliwa mama dwóch córek i babcia dwóch wnuczek. Od najmłodszych lat, Pani Zofia przejawiała talent plastyczny. Bardzo lubiła spędzać czas rysując, malując. Początkowo, po ukończeniu edukacji szkolnej pracowała w Bibliotece w Wąbrzeźnie. Po zamieszkaniu w Elblągu zajmowała stanowisko urzędnicze w Urzędzie Wojewódzkim w Wydziale Zdrowia. Uczestniczyła w budowie dzisiejszego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Królewieckiej. Od 2006r., po śmierci męża, malarstwo na stałe zagościło w jej życiu, wypełniając ogromną pustkę. Regularnie uczęszczała na zajęcia plastyczne, które odbywały się na Uniwersytecie III Wieku. Chętnie uczestniczyła w plenerach malarskich organizowanych na otwartej przestrzeni. Inspiracje do swoich prac czerpała bezpośrednio z natury. Również jako osoba nowoczesna, szereg pomysłów odnalazła w Internecie. Nasza bohaterka odpoczywa przy muzyce klasycznej. Jej ulubionym dyrygentem jest Andre Rieu, którego koncert w Gdańsku wspomina po dziś dzień.

   W swoim mieszkaniu posiada dużą kolekcję obrazów, którymi dzieli się wyłącznie z rodziną. Malarstwo dodaje jej siły, młodości, radości i daje poczucie satysfakcji oraz spełnienia.

   Dziękujemy Pani Zosi za podzielenie się z nami swoją ciekawą historią oraz pasją, którą mamy zaszczyt przedstawić szerszemu gronu.