Mamy zaszczyt poinformować, że nasz pracownik Iryna Hryhorieva wraz ze społecznością wolontariuszy „Świetlaczki z Elbląga” za prowadzoną działalność wolontariacką  na rzecz pomocy dla  Sił Zbrojnych Ukrainy i obywateli Ukrainy w związku z agresją Rosji, w dniu 05.12.2023r. na Gali Wolontariatu Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie otrzymała wyróżnienie Marszałka Województwa  Warmińsko – Mazurskiego Pana Marcina Kuchcińskiego, natomiast w dniu 08.12.2023r. podczas Gali z okazji Międzynarodowego Dnia Wolonatariusza  otrzymała wyróżnienie Prezydenta Miasta Elbląga Pana Witolda Wróblewskiego.
„Świetlaczki” zajmują się m.in. produkcją świec okopowych, organizacją zbiórek leków, żywności, termowizorów i innych rzeczy niezbędnych na froncie, jak również służących wsparciu ukraińskiej społeczności. W wyniku działalności „Świetlaczek
z Elbląga” świece zostały wysłane m.in. na fronty w kierunku Bakhmutu, Chersona, Mykolaiva, Doniecka, duża ilość parafiny została wysłana do Krzywego Rogu do produkcji dymnych granatów.

W 2023r. kilkakrotnie zorganizowano zbiórkę w celu  pomocy dla mieszkańców regionu Cherson, którzy ucierpieli w wyniku powodzi po wysadzeniu tamy oraz innych działań wojennych prowadzonych przez wojska rosyjskie. Zorganizowano  również zbiórkę na radiostację dla 54 brygady Sił Zbrojnych Ukrainy. Udało się również kilka razy zorganizować zbiórkę funduszy na leki dla jednostek „Lut”.

Obecnie „Świetlaczki” na własną rękę zakupiły materiały do plecenia sieci maskujących i przy wsparciu grekokatolickiej społeczności oraz osób prywatnych, trzy razy w tygodniu prowadzą swoją działalność, celem wsparcia żołnierzy na froncie.

Gratulujemy wyróżnienia !