Dział Usług Elbląskiego Centrum Usług Społecznych zajmujący się na co dzień wsparciem i pomocą osobom starszym i niepełnosprawnym dnia 18.04.2024 r. zorganizował trzecie i ostatnie spotkanie informacyjno – edukacyjne w ramach projektu „Oswoić lęk i zdobyć wiedzę, czyli jak radzić sobie z problemami zdrowia psychicznego”.

   Podczas spotkania Pani Katarzyna Chuchra – dyrektor Środowiskowych Domów Samopomocy w Elblągu oraz Pani Karolina Hołody – kierownik ŚDS typ A przy ul. Zamkowej zaprezentowały strukturę i funkcjonowanie placówek skierowanych do osób z zaburzeniami psychicznymi. Przedstawiły bogatą ofertę terapii i warsztatów, na których podopieczni mogą rozwijać swoje zainteresowania, indywidualne pasje itd. Na zakończenie spotkania Panie zaprezentowały jedną z technik relaksacyjnych – technika Jacobsona, w której wszyscy z uczestników spotkania wzięli chętnie udział. Na zakończenie był czas na zadawanie indywidualnych pytań, rozmowy w kuluarach.

   Serdecznie wszystkim dziękujemy za uczestnictwo i wspólnie spędzony czas. Ponadto podziękowania składamy szkole dla dorosłych Cosinus za przygotowane upominki dla prowadzących.