Miłość to uczucie, które nam towarzyszy lub za którym tęsknimy, bez względu na wiek.

Nasz Klub Seniora święto zakochanych obchodził w prawdziwie romantycznej atmosferze. Pełno było uśmiechów, słodkości, słów miłości i życzliwości. Już na wejściu do Klubu w nastrój wprowadzały przyjemne jazzowe dźwięki i sala ozdobiona mnóstwem serduszek.

Spotkanie zaczęło się rozmowami przy kawie i słodkim poczęstunku – można było m.in wylosować cukierki z miłymi sentencjami, poczęstować się babeczkę z serduszkową posypką.

Potem przedstawiono seniorom prezentację związaną z obchodzonym świętem. Dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek, jak m.in. ta, że pierwsza zachowana Walentynka była wysłana w 1415 roku!

Ujmującą częścią spotkania było czytanie wierszy. Ich tematem była oczywiście miłość. Recytacje dla części osób przywołały piękne wspomnienia – nie zabrakło wzruszeń i chichotów.

Zaproponowano też seniorom przygotowanie sobie wzajemnie kartek z miłymi słowami. Wykorzystano do tego karteczki w kształcie serca, które po złożeniu wyglądały jak koperta. Prawdziwie walentynkowa korespondencja!

Przemiłą atrakcją tego dnia była również sesja fotograficzna w specjalnej walentynkowej scenerii. Pozowanie do zdjęć wprawiło naszych kochanych seniorów w doskonałe humory.

Z resztą zobaczcie sami jak świętowaliśmy 14 lutego.

Spotkania Klubu Seniora w roku 2023r. są finansowane z Programu „Bezpieczny Elbląg”

Bezpieczny Elbląg