W Klubie Seniora

Ostatnie wtorkowe zajęcia w Klubie odbyły się pod hasłem bezpieczeństwa osób starszych w  internecie. Mowa była o zagrożeniach w sieci, podchwytliwych sposobach wykorzystywanych przez oszustów, aby wyłudzić dane, m.in. ze skrzynek pocztowych, stron banku do jakich logujemy się, telefonów itp. Seniorzy obejrzeli film edukacyjny „Bezpieczeństwo w sieci. Ja w internecie”, uzyskali wiedzę co robić w sytuacji zagrożenia, jak chronić swoje dane. Była to również okazja do dyskusji o własnych doświadczeniach i sposobach reagowania na występujące zagrożenia.

W drugiej części spotkania Seniorzy zadbali o spokój w głowie, poprzez wykonanie własnych obrazów w formie pięknych kolorowanek, które wszystkich odprężyły, zrelaksowały oraz wpłynęły na zwiększenie koncentracji uwagi, koordynacji rąk, rozwój wyobraźni i kreatywności.  

Spotkanie było również okazją do wykonania kartki z pozdrowieniami dla Pana Czesława, jednego z uczestników Klubu, który z uwagi na stan zdrowia czasowo nie może uczestniczyć w spotkaniach. Kartka została przekazana Panu Czesławowi do domu przez Panią Żanettę i Panią Dorotę – koordynatorki Indywidualnych Planów Usług Społecznych.

Panu Czesławowi życzymy dużo zdrowia i powrotu do wspólnych spotkań w Klubie.

Kartka z pozdrowieniami dla Pana Czesława wykonana przez uczestników Klubu

Spotkanie w Klubie z dnia 3 października 2023r.

 

Spotkania Klubu Seniora w roku 2023r. są finansowane z Programu „Bezpieczny Elbląg”.