Na ostatnim spotkaniu w Klubie Seniora gościliśmy higienistki stomatologiczne Panią Aurelię Wiśniewską i Panią Magdalenę Błaszkiewicz. Tematem przewodnim zajęć były higiena i problemy związane z jamą ustną.

Specjalistki podczas wykładu przypomniały o znaczeniu regularnej higieny. Przedstawiły najczęstsze problemy związane z zębami i dziąsłami, z którymi mogą borykać się osoby starsze. Seniorzy usłyszeli cenne wskazówki dotyczące prawidłowej pielęgnacji zębów oraz sposobów radzenia sobie z ewentualnymi dolegliwościami. Korzystając z modelu szczęki panie higienistki zademonstrowały i przypomniały seniorom m.in. sposób prawidłowego czyszczenia zębów i jamy ustnej. Zwróciły uwagę jak ważne jest dbanie o czystość języka.

Po wykładzie specjalistki rozdały próbki produktów stomatologicznych, które mogą pomóc w codziennej pielęgnacji. Dodatkowo seniorzy otrzymali ulotki z poradami dotyczącymi zdrowia jamy ustnej.

Dzięki wiedzy przekazanej przez panie higienistki zyskaliśmy większą świadomość znaczenia troski o nasze zęby i jamę ustną. Okazało się m.in że ma ona wpływ nie tylko na nasz uśmiech, ale również na ogólny stan zdrowia. Spotkanie było bardzo pouczające.